
Boot Tata Ace Magic
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rubber Boot |
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Length | 150-250 mm |
| Diameter | 50-100 mm |
| Wall Thickness | 5-10 mm |
| Usage | Tata Ace Magic boot; air intake, exhaust system |
| Features | Durable, Abrasion resistant, Customizable, Affordable |
Product Overview
Key Features
We provide an exclusive range of Boot Tata Ace Magic that is available in different sizes and other specifications. Our products are available at affordable rates and are highly required due to resistance to abrasion and durability. These are wear & tear resistant and can also be customized according to the specific demands of our esteemed customers. We provide these at most reasonable prices.
Company Details
Jit Industries, Established in 1990 at Delhi in Delhi, is a leading Supplier,Trading Company,Wholesaler of Others in India. Jit Industries is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Boot Tata Ace Magic, Jit Industries has made a reputed name for itself in the market with high-quality Air Cleaner Clamp, Automotive Ball Joint, Ball Joint, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Jit Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Jit Industries at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Jit Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Jit Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAAFJ0162E1ZY
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAAFJ0162E1ZY
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Manmohan Singh Gujral
Address
Plot No. 2738/1, 1st Floor, Minerva Lane, Kashmere Gate, Near Bus Stop, Delhi, Delhi, 110006, India
Report incorrect details











