
Booster Tooti
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fluid Connector |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Thread Size | 6mm |
| Dimensions | 20x15x10mm |
| Flow Rate | 10L/min |
| Usage | Fuel line connection, small engine applications, or similar low-pressure fluid systems. |
| Operating Pressure | 1 bar |
| Features | Fluid Control, Easy Installation, Durable Design, Cost Effective, Precise Flow |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PALI PLAST INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Automotive Parts & Components in bulk from PALI PLAST INDIA at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
13
Establishment
1998
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Damanjeet Singh
Address
W. Z - 14, Sant Nagar Extension, Tilak Nagar, New Delhi, Delhi, 110018, India
Automotive Parts & Components in New Delhi
Report incorrect details

























