
Polar Blanket - Age Group: Adults
Price: 300.00 INR / Unit
(300.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Length | 240 cm Centimeter (cm) |
| Weight | 2.5 kg Kilograms (kg) |
| Color | Brown |
| Edge | Other |
| Density | 350 Gram per cubic centimeter(g/cm3) |
| Width | 220 cm Centimeter (cm) |
| Fabric Type | Fleece |
| Material | 100% Polyester |
| Style | Other, Modern |
| Pattern | Other, Solid |
| Technics | Woven |
| Size | Other |
| Age Group | Adults |
| Use | Other |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Brand Name | SHRRI JEM MILLS |
| Returnable | No |
| Unit Type | Unit/Units |
| Color | Brown |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Price | 300.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33ANYPT2074Q1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33ANYPT2074Q1ZX
Erode, Tamil Nadu
Managing Director
Mr. Rakhunathan
Members since
1 Years
Address
B No.A 121, NMS Compound, P.S. PARK, Erode, Tamil Nadu, 638001, India
cotton blanket in Erode
Report incorrect details
















