
Automatic Car Vacuum Cleaner - Abs & Pc, 11.61x3.74x4.52 Inch | Portable 12v 75w Motor, Hepa Filter, 10a Fuse, Beautiful Gift Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Car Vacuum |
| Model | CV-LD103 |
| Voltage | 12V DC |
| Power | 75W |
| Cord Length | 5m |
| Noise Level | 75dB |
| Dimensions | 11.61x3.74x4.52 inch |
| Weight | 0.8kg |
| Material | ABS,PC |
| Usage | Car interior cleaning |
| Safety Feature | 10A fuse |
| Features | Portable, Powerful, HEPA filter, Quiet operation, Durable, Safe, Easy use |
Product Overview
Key Features
1. 12V,75W Lower noise strong high-speed motor in vacuum cleaner
2. Usage: Portable with car vacuum cleaner
3.Inner Function: Use the vacuum HEPA filter in the vacuum
4.Appearance: Beautiful appearance as car vacuum gift
5.Material: ABS,PC,Durable
6.Safety: 10A current fuse to avoid the damage of power supply
7.Service: Thorough after-sale service
Car Vacuum Cleaner Product Specification
Type
Vehicle Vacuum Cleaner
Model
CV-LD103
Rating
12V DC Power
Power
75W
Operation Length
5m
Noise
a 75 db
Dimension
11.61*3.74*4.52 Inch
Weight
0.8kg
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Spotless Technology (Shenzhen) Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from Spotless Technology (Shenzhen) Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Mr. Vincent
Address
Zhangbei village 2 Industrial Zone, Ailian village, Longgang District, Shenzhen, Guangdong, 518000, China
auto vacuum cleaners in Shenzhen
Report incorrect details








































