
Automatic Tortilla Press
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 3kW |
| Dimensions | 2m x 1m x 1.5m |
| Production rate | 500/hour |
| Tortilla size | 15cm |
| Material | Stainless steel |
| Weight | 500kg |
| Usage | Making tortillas automatically. Suitable for bakeries and food processing plants. |
| Safety standards | CE |
| Features | Automatic operation, High efficiency, Consistent output, Economical price, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Producer
Employee Count
100
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AABCH3575P1Z5
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Certification
ISO 9001
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AABCH3575P1Z5
Kiev, Kyyiv
Sales Manager
Mr Pavel Dibrov
Address
Zabolotnogo Str. 15, Kiev, Kyyiv, 03143, Ukraine
Bakery Equipment in Kiev
Report incorrect details





























