







Sheet Rolling Machine - Color: Blue
Price: 5333600.00 INR / Number
(4520000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
5333600.00 INR / Piece
Weight :
8.00 Tonne
1 Pack Contains :
-1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Best Quality |
| Country Of Origin | India |
| Frame Type | Mild steel |
| Control System | Manual, Semi-Automatic, Fully Automatic, PLC |
| Drive | Motar |
| Voltage | 220-415 Volt (v) |
| Color | Blue |
| Product Type | Other |
| Power Source | Electricity |
| Operating Type | Automatic |
| Weight (kg) | 800 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 YEAR |
| Usage & Applications | Industrial |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | South India |
| Packsize | -1 |
| Pkg Box Breadth | 300.00 cm |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 1 |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 5333600.00 INR |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 220.00 cm |
| Color | Blue |
| Pkg Box Length | 150.00 cm |
| Returnable | No |
| Price | 4520000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | WHALE |
| Mop | 1 |
| Weight | 8.00 Tonne |
| Shipping Type | actual |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
200
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AABCW0623R1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AABCW0623R1Z6
Coimbatore, Tamil Nadu
Manager
Mrs Jacintha
Members since
3 Years
Address
No. 1/1D, Villankurichi Road, Near Senthottam, Kalapatti, Coimbatore, Tamil Nadu, 641048, India
sheet rolling machine in Coimbatore
Report incorrect details

































