
Automatic Road Bollard
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Color | Silver |
| Height Range | 600-1000mm |
| Diameter Range | 100-150mm |
| Power Source | AC/DC |
| Operating Speed | 3-5 seconds |
| Usage | Road access control and pedestrian safety in busy areas |
| Weight Range | 20-50kg |
| IP Rating | IP65 |
| Features | Automatic operation, Durable construction, Road safety, Access control, Steel material, Easy installation |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07CHWPS8818R1ZS
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07CHWPS8818R1ZS
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vijay Sharma
Address
B No. 1822, Janta Qtrs, Shahdara, Delhi, Delhi, 110093, India
Roadway Safety in Delhi
Report incorrect details






























