
Automatic Plate Shifter Filter Press - Color: Grey
Price: 593540.00 INR / Piece
(503000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
593540.00 INR / Piece
Weight :
1.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Color | Grey |
| Product Type | Automatic Plate Shifter Filter Press |
| General Use | chemical industries |
| Material | Other |
| Automatic | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 1.00 in |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Weight | 1.00 Tonne |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 1.00 in |
| Color | Grey |
| Stock Quantity | 5 |
| MRP | 593540.00 INR |
| Price | 503000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 1.00 in |
| Shipping Type | free |
| Brand Name | infinity industries |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Infinity Industries, Established in 2022 at Ahmedabad in Gujarat, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier of Filter Machinery in India. Infinity Industries is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Automatic Plate Shifter Filter Press, Infinity Industries has made a reputed name for itself in the market with high-quality 500 L-H Filter Press, Auto Shifter Filter Press Machine, Automatic Filter Press, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Infinity Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Filter Machinery in bulk from Infinity Industries at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Infinity Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Filter Machinery in bulk from Infinity Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAJFI0509D1ZX
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAJFI0509D1ZX
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Jaimin Patel
Members since
5 Years
Address
Shed No-01, Sakriba Estate, Behind Indo German Tool Room, Vatva Gidc, Phase-4, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
plate filter press in Ahmedabad
Report incorrect details





























