
Fully Automatic Paper Cup Making Machines - Ergonomic Design , User-friendly Features
Price: 450000.00 INR / Piece
(450000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1500x1000x1500mm |
| Power | 3KW |
| Voltage | 380V |
| Production Capacity | 10000 cups/hour |
| Weight | 1000kg |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | High Speed, Durable Design, User Friendly, Low Maintenance, Efficient Production, Cost Effective, Automatic Operation |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | RLUMEN EXIM PVT. LTD. |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 450000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RLUMEN EXIM PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from RLUMEN EXIM PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Rahul Singh
Address
RZ-40, West Sagarpur, New Delhi, Delhi, 110046, India
Report incorrect details






































