
Automatic Grade Liquid Filling Machine With Plc Control System Application: Beverage
Price: 112000.00 INR / Unit
(100000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
221500.00 INR / Unit
Weight :
25.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Automatic Liquid Filling Machine |
| Material | Metal |
| Application | Beverage |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Feature | Simple Control, Lower Energy Consumption, High Performance, Stable Performance |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 2 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 75.00 in |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 40.00 in |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 30.00 in |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Weight | 25.00 Kilogram |
| MRP | 221500.00 INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Shipping Type | order_percent |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Moq | 1 |
| GSTIN | 12% |
| Mop | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | RB INDUSTRIES |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Easy installation
Robustness
Corrosion resistant
High tensile strength
Durability
Functionality
Easy to operate
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAQFR9275E1ZR
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAQFR9275E1ZR
Coimbatore, Tamil Nadu
Partner
Mr S. Rajesh
Address
Door No. 206, Elango Nagar KR Puram, Avarampalayam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
automatic liquid filling machine in Coimbatore
Report incorrect details































