





Semiautomatic Glue Dispenser - Feature: High Efficiency
Price: 15340.00 INR / Unit
(13000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
15340.00 INR / Unit
Weight :
1.20 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Adhesive Dispensers |
| General Use | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Type | semi automatic |
| Computerized | No |
| Automatic | No |
| Feature | High Efficiency, Environmental Friendly, Low Noise |
| Warranty | Yes |
| FOB Port | India |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Standard packing |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 30.00 cm |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 1.20 Kilogram |
| Price | 13000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | free |
| MRP | 15340.00 INR |
| Pkg Box Height | 15.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 25.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | I and T Machinery |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Stock Quantity | 100 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24DKEPP8430E1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24DKEPP8430E1Z8
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Vishv
Members since
3 Years
Address
Shed No. 76, Parishikhar Industrial Estate-2, Nr. Ramol Toll Plaza, S V P Ring Road, Ramol, Ahmedabad, Gujarat, 382449, India
adhesive dispensers in Ahmedabad
Report incorrect details































