






Ointment Manufacturing Food / Cosmetic Plant - Color: Silver
Price: 413000.00 INR / Unit
(350000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
413000.00 INR / Unit
Weight :
150.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Usage & Applications | Industrial |
| Color | Silver |
| Features | Good Quality |
| Type | Other |
| Material | Stainless Steel |
| Computerized | No |
| Control Mode | Semi-Automatic |
| Warranty | YES |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 2 Per Month |
| Delivery Time | 35 Days |
| Main Export Market(s) | North America, Eastern Europe, Australia, Asia, Middle East, Central America, Africa, Western Europe, South America |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
| Pkg Box Height | 300.00 cm |
| Color | Silver |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Length | 500.00 cm |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Weight | 150.00 Kilogram |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| MRP | 413000.00 INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 400.00 cm |
| Brand Name | SKIES PHARMAMACH PRIVATE LIMITED |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Prices depends on the unit size
Company Details
Skies Pharmamach Private Limited is a noteworthy manufacturer and supplier in the industry known for offering a top-notch range of Double Cone Blenders, Fluid Bed Dryers, Liquid-Syrup Manufacturing Plants, Vibro Sifters, Intermediate Process Containers, and other products. Committed to customer satisfaction, we leave no stone unturned in ensuring that our prestigious patrons receive the best in return for their investment. Why Choose Us?For a long time now, we, Skies Pharmamach Private Limited, have been revolutionizing the industry. Over the years, we have become the most suitable choice for a large pool of customers to avail of Intermediate Process Containers, Liquid-Syrup Manufacturing Plants, Flu
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ABJCS4734J1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABJCS4734J1ZX
Thane, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Dharmendra Panchal
Members since
3 Years
Address
Flat No 404, D Wing, 4th Floor, Vasai East, Vasai Virar, Thane, Maharashtra, 401208, India
ointment manufacturing plant in Thane
Report incorrect details



















