
Air Conditioning Insulation Roll
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Fiberglass, Aluminum |
| Roll Length | 5-10 m |
| Thickness | 10-20 mm |
| Temperature | -30 to 200°C |
| Diameter | Variable |
| Density | Variable |
| Packaging | Roll |
| Features | High insulation, Energy saving, Durable, Easy install, Cost effective, Lightweight, Temperature resistant |
| Product Type | Air Conditioning Insulation Roll |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD) |
| Main Domestic Market | All India |
| Sample Available | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAJ BUILDING SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Insulation Material in bulk from RAJ BUILDING SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BBQPS1875M1ZV
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BBQPS1875M1ZV
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Arun Selvakumar
Address
494, GNT Road, Thandalkalani, Puzhal, Chennai, Tamil Nadu, 600066, India
insulation products in Chennai
Report incorrect details











































