
Induction Cooker - Durable Design, Excellent Performance | Highly Durable Cooking Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1500W |
| Voltage | 220V |
| Dimensions | 30x30cm |
| Material | Glass ceramic |
| Weight | 2kg |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Home cooking of various dishes |
| Features | Fast heating, Energy efficient, Easy cleaning, Durable, Safe cooking |
Product Overview
Key Features
We are immensely appreciated by our customers for manufacturing, trading and supplying Induction Cooker in Chennai, Tamil Nadu, India. Highly popular for its excellent performance and durability. This Induction Cooker is provided at the market leading leading price to our customers.
Company Details
AGR METAL CORPORATION PVT. LTD., Registered in 2015 at Chennai in Tamil Nadu, is a leading Manufacturer,Supplier of Others in India. AGR METAL CORPORATION PVT. LTD. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Induction Cooker, AGR METAL CORPORATION PVT. LTD. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Electric Induction Cooker, Finger Touch Induction Cooker With Steel Pot, Induction Chulha, etc.
Focusing on a customer-centric approach, AGR METAL CORPORATION PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from AGR METAL CORPORATION PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, AGR METAL CORPORATION PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from AGR METAL CORPORATION PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rating
Chennai, Tamil Nadu
Marketing Head
Mr. P. Devarajan
Address
Plot No.75/201, MADHAVARAM HIGH ROAD, PERAMBUR, Chennai, Tamil Nadu, 600011, India
induction cooker in Chennai
Report incorrect details



























