
Ccd Ir Dome Camera - High-performance Technology | Premium Quality Imaging, Excellent Market Demand, Advanced Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor Type | CCD |
| Resolution | 640x480 |
| IR LEDs | 16+ |
| Lens | 3.6mm |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security surveillance, indoor monitoring |
| Dimensions | 100x80mm |
| Weight | 250g |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Video Output | CVBS |
| Features | Night Vision, IR Illumination, Dome Design, Wide Angle, High Resolution, Easy Installation, Remote Viewing, Secure Monitoring |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Creative Info Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Creative Info Services at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Arun Kumar Nagaraj
Address
Office no. 1259/20, 2nd Floor, M. R. H. B. Colony, Magadi Main Road, Opposite K. H. B. Colony, Bus Stop, Bengaluru, Karnataka, 560079, India
ccd dome camera in Bengaluru
Report incorrect details







































