
Semi Automatic Grade Smooth Functioning Brick Making Machine
Price: 177000.00 INR
(150000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
250000.00 INR / Piece
Weight :
1.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Green |
| Product Type | Brick machine |
| General Use | Bricks Making |
| Feature | High Durability |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 15 Days |
| Packaging Details | Polywrap |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Weight | 1.00 Tonne |
| Pkg Box Height | 110.00 cm |
| Packsize | 1 |
| MRP | 250000.00 INR |
| Max Quantity | 10 |
| Brand Name | Shree Associates |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Length | 150.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 85.00 cm |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| Color | Green |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Min Quantity | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Application: Industries
Durability: Long Life
Strength: High
Smoothly Work: Yes
Consume Energy: Low
Maintenance Required: Low
Performance: Good
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shree Associates has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Brick Making Machine in bulk from Shree Associates at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
GM
Mr Balu
Address
SF. No. 658-B, Podanur Road, Calcutta Plastic Company Compound, Vellalore Coimbatore, Tamil Nadu, 641111, India
brick machine in Coimbatore
Report incorrect details
























