




Electric Loader Mayuri
Price Trend: 200000.00 - 220000.00 INR / Set
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Set
In Stock
Product Specifications
| Motor Power | 3kW |
| Battery type | Lead-acid |
| Payload Capacity | 500kg |
| Dimensions | 2000x1200x1500 mm |
| Wheelbase | 1500 mm |
| Ground clearance | 150mm |
| Max Speed | 25 km/h |
| Features | High payload, Eco-friendly, Easy operation, Low maintenance, Durable design, Cost effective, Efficient motor, Safe transport |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Main Domestic Market | Andhra Pradesh, Tamil Nadu, Karnataka, Telangana, Kerala |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29ADMFS0957M1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29ADMFS0957M1Z9
Bengaluru, Karnataka
Partner
Mr. Jay
Address
ITPL Main road, Hope l farm junction, Prasanth Layout, Whitefield, Bengaluru, Karnataka, 560066, India
Report incorrect details



































