
Automatic Spice Pouch Packing Machine - Stainless Steel, 1500x800x1200mm | 100 Pouches/min, Automatic Operation, Durable Design
Price: 195000.00 INR / Piece
(195000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 220V |
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1500x800x1200mm |
| Weight | 300kg |
| Capacity | 100 pouches/min |
| Usage | Packing spices into pouches automatically |
| Packaging Type | Pouches |
| Features | Automatic operation, Pouch packing, High speed, Easy use, Durable design |
| Returnable | No |
| Brand Name | Synergy Technics |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Price | 195000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Synergy Technics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Synergy Technics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
40
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BIQPK4338E1Z8
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BIQPK4338E1Z8
Ahmedabad, Gujarat
Name
Mr. Raj Khambhayta
Address
33-34, Mahadev Estate, Part-5, Nr. Ramol Police Station, C.t.m., Ramol Road, Ahmedabad, Gujarat, 380026, India
automatic pouch packing machines in Ahmedabad
Report incorrect details

































