
Mobile Asphalt Mixing Plant - High-quality Raw Material, Custom Specifications, Flexible Design Options
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 80-120 tph |
| Mixing type | Drum |
| Power | 300 kW |
| Material | Steel |
| Dimensions | 12x4x3 m |
| Weight | 20000 kg |
| Usage | Road construction, asphalt production and paving projects |
| Features | Portable mixing, Efficient operation, High output, Easy transport, Durable design |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ACKPC7728D1ZU
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ACKPC7728D1ZU
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Sneh Patel
Members since
2 Years
Address
Plot No.6, Pushkar Cottage Industrial Park, Ramol, Off. S. P. Ring Road, Ahmedabad, Gujarat, 380026, India
Construction Machinery in Ahmedabad
Report incorrect details


























